Yazdır E-posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

HULKİ CEVİZOĞLU

 

ZEHİR VE PROPAGANDA

Şu sözlere kim itiraz edebilir:.

"Uluslar arasında işbirliğini geliştirmek ve uluslararası barışı ve güvenliği sağlamak için..." Ya, şunlara:.

"Savaşa başvurmamak konusunda birtakım yükümlülükler kabul etmek, gizlilikten uzak, adaletli ve onurlu uluslararası ilişkiler sürdürmek, hükümetlerce uluslararası hukuk kurallarına kesinlikle uymak..." Hiç kimsenin itiraz edemeyeceği bu sözlerin bulunduğu yazılı bir metne hepimiz imza atarız değil mi?..

Evet. Ama, devletler tarihinin başlangıcından itibaren bir "kurtlar sofrası" olan uluslararası ilişkiler söz konusu olunca durup, düşünmek gerekiyor.

Süslü ambalajların içinden ne çıkacağını görmeden evet dememeli.

ÇİKOLATA PAKETİNE SARILMIŞ ZEHİR.

Yukarıda tırnak içinde verdiğim sözler de, Türkiye''nin ve Türkler''in tasfiyesi anlamına gelen Sevr Antlaşması''nın girişinde yer alıyor.

Yani, vatanımızı zehirleyecek bir antlaşma çikolata paketine sarılarak sunuluyor.

Son yıllarda ülkemiz üzerinde oynanan oyunları hatırlayarak, bunlara karşı çıkmayan "iyi niyetli" insanlarımızın durumunu irdeleyelim.

Sevr Antlaşması''nın imzalandığı 10 Ağustos 1920 tarihinde de, yukarıdaki sözleri duyan iyi niyetli ve saf Anadolu insanı, durumun vehametini kavramadan bu Antlaşmaya evet diyebilirdi.

Burada, "politika ve propaganda" devreye giriyor.

Tıpkı, Kıbrıs''ta Nisan 2004''te Annan Planı''na evet dedirtilen iyi niyetli soydaşlarımızın, "uluslar arasında işbirliğini geliştirmek ve uluslararası barışı ve güvenliği sağlamak" Şkrine inandırılması gibi.

Tıpkı Sevr Anlaşması''nın girişinde yer alan "adaletli ve onurlu uluslararası ilişkiler sürdürmek, hükümetlerce uluslararası hukuk kurallarına kesinlikle uymak..." sözü ile kandırılması gibi. Çikolata paketine sarılınca, zehir de olsa insanlara yutturulabiliyor.

Tıpkı, bubi tuzağının süslerle kamufle edilmesi, gizlenmesi gibi.

AVRUPALILARIN GİZLİ HEDEFLERİ!..

1838''den bu yana 166 yıldır Avrupalılaşmaya çalışarak, sürekli gerileyen ve hep kaybeden Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti''ne de " zehir propagandası" yapıldı. Yok efendim, birtakım demokratikleşme uygulamaları yararlı değilmiymiş? Tabii ki yararlı.

Ama, bunlar zaten bizim yapabileceğimiz, yaptığımız uygulamalar.

Kendi sömürgeci emellerine kavuşmak için bizi kandırmaya çalışan Batı''nın kimilerine hoş gelen, uyuşturan öylem ve söylemleri de, tıpkı bir uyuşturucu maddenin ilk anda insana rahatlık vermesi gibi.

Sonrası ise, ölüme varan sefalet, çöküş...

Bakınız, zamanının Avrupalısı Hitler''in propaganda bakanı Gobbels ne diyor:.

"Şimdiye kadar, Almanya''nın gerçek hedeflerinin ne olduğu hususunda düşmanlarımızı karanlıkta bırakmayı başardık.

İç düşmanlarımız da, nereye gittiğimiz veya hukuka bağlılık yeminimizin sadece bir aldatmaca olduğunu anlayamadılar..." (Henry Kissinger: Diplomasi, s.279) Bize "yüksek idealler" ya da "yükselen değerler" olarak sunulan Batı değerlerini bir "sömürgeleşme eleğinden" geçirmeden hiçbir şeye evet dememeli ve hiçbir şeye imza atmamalıyız.

Yukarıda verdiğim Sevr anlaşması buna çok çarpıcı bir örnek.

Bu örneği göz önünde tutarak, sömürgecilere destek olanların "paranoya" suçlamalarına aldırmamalı.

Çünkü, nevrotik kişilikler kendilerini "yabancılara beğendirmek" için her türlü kıvraklığı gösterecektir.

Doğanın yasası böyle.

SU VE ALTIN MADENİMİZE MÜDAHALE.

Bakınız, AB''nin 17 Aralık''taki liderler zirvesinde alınan kararlar arasında, ulusal egemenliğimizi ilgilendiren yeni maddeler var, bunlar henüz kamuoyunda tartışılmaya başlanmadı bile.

Avrupalılar şimdi de, su kaynaklarımıza ve altın madenlerimize açıktan müdahale etmeye başladılar: "Tarihi ve çevresel değerleri risk altına sokacak Munzur Vadisi''ne ve Ilısu''ya yapılacak barajlar ve Bergama''da altın arama gibi projelerden vazgeçilmelidir.

Ayrıca, kaynağı Türkiye''de olan akarsuların Mezopotamya bölgesine Irak ve İran''a daha çok akıtılması gerekir." Bakalım, çikolata süsü verilmiş paketlerden başka neler çıkacak?

 

Kaynak : Hulki CEVİZOĞLU - 25.12.2004 -
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/yazar.asp?id=13&altid=1267