Yazdır E-posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 

MAKALELER

 

EMİN ÇÖLAŞAN

 

YABANCI DİL : TÜRKÇE!
Kılıçları kuşanıp gelmediğini söyleyenlerden bazıları, aynı gün Meclis'te formları doldururken, ilk şoku yaratan bir davranışta bulundular.

Formdaki soru şöyle:

"Bildiğiniz yabancı diller?"

Bunlardan bazılarının el yazılarıyla yanıtı:

"Türkçe." (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

BİR ANAYASA PROFESÖRÜ
MUHBİR vatandaş, İstanbul'da geçtiğimiz nisan ayında düzenlenen Cumhuriyet mitingine bazı subay ve astsubayların aileleriyle birlikte sivil olarak katıldığı, katılanlara bu doğrultuda emir verildiği iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı'na dilekçe vermiş. Mitinge katılan TSK mensupları hakkında soruşturma açılmasını istemiş. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

DENİZ BAYKAL GERÇEKLERİ
SEÇİM bitti, saldırı başladı. Deniz Baykal ve CHP bunları hak ediyor mu? Önce bir konuya dikkat çekeyim. Saldırı erken başladı. Seçimden hemen bir gün sonra. Karşı cephe Baykal ve partisini başarısız olmakla suçladı. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

İBRET BELGESİ RAKAMLAR
Yabancı sermaye üretken ve ihracatçı olmayan sektörlere geldi. İş olanağı yaratmayan hazır tesisler yabancılara satıldı ve Türkiye bu parayla yönetildi. Bankalar, limanlar, havaalanları, Telekom, Petkim, araziler... (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

BÜYÜK VURGUN
31 Temmuz 2006'da dolar kuru 1.568 YTL idi. Bu kurdan dolar bozduran yabancılar yüzde 22.8 faizli Hazine bonosu aldılar. Bu bonoları 31 Temmuz 2007'de, yani tam bir yıl sonra sattılar. Dolar kuru bu kez 1.280 YTL idi. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>